Humanomaly

by Sensus

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    €4 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Comes in handmade resso-pack.
  Limited edition of 75 numbered copies!

  Includes unlimited streaming of Humanomaly via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days
  edition of 75  3 remaining

    €10 EUR

   

 • Full Digital Discography

  Get all 15 Ressonus Records releases available on Bandcamp and save 25%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Clouding, bauHAUSmuzak, Artifacts, For Rest Delivery, Transition, Forgotten Droids, Selected Punishments, Cogito Ergo Sum, and 7 more. , and , .

    €26.25 EUR or more (25% OFF)

   

1.
2.
3.
4.
5.
04:10
6.
7.
8.
04:10
9.
10.

about

Reviews:

"...Humanomaly představuje ponor do krajiny temného ambientu, kde vládnou nelidské zvuky vytvářené lidmi. Zdeformované záznamy politických proslovů se proplétají se samply z kreslených filmů a klapot bot pochodujících vojáků vytváří zlověstný rytmus. I zprofanované záznamy modlících se tibetských mnichů zní poskládané do několika vrstev pořádně děsivě. Spojujícím tématem deseti koláží je fascinace (či snad strach) z překračování hranice mezi lidským a odlidštěným. Studie zrůdného postčlověka masových ideologií či jen krize v mezní hranici ale nejsou nikdy explicitní, jsou spíše tušené a zbavené trapnosti černobílých soudů."

(Karel Veselý, HIS Voice)

"...Humanomaly je vcelku úspěšným pokusem propojit hlukový underground s okrajovými odnožemi taneční scény. Dark ambient, industrial, illbient i pochroumaný breakcore vydávají svědectví o nahromaděné skepsi ze současného světa (války, nábožeský fanatismus, zhoršující se životní prostředí). A to vše pouze v instrumentální podobě, s drobným použitím samplovaných nápověd. Na nováčka nahrávka překvapí velmi propracovanými aranžemi, čitelným zvukem a minimálně na domácí poměry osobitým a suverénním podáním."

(Pavel Zelinka, Magazín UNI)

"...Album Humanomaly není bezútěšné, drtivé či ničivé. Zkoumá, útočí a spočívá, je lidské i chladně počítačové. ...Elektronika je tu jako vodní živel, přízračná podmořská krajina, slyším cikády i noční ptáky, je tu i horrorová atmosféra, tikot stroje, EKG je spřažením monitoru a člověka, jejich pulz splývá. Religiozní přídech je věc trvalá a chór střídá šamanská repetice, zimní rolničky mizí pod nánosem domorodých sborů a všude je tma, ta tmoucí. Kde je místo pro varhany a kostelní zvon, tam číhá smrt a čas je cyklický."

(Maxim Horovic, Freemusic/DIYcore)

"...nastává neobvyklá situace vzácně vyvážené desky, která by podle zdravého rozumu vůbec vyvážena být neměla – jak si vysvětlit interakci vojenského pochodu přecházejícího v zasmyčkovaný kašel, ozvěnu kovového drum´n´bass ve skladbě Planeteater nebo paranoidní šepot v albové zavíračce Zavři mi oči? Jako obligátní setkání žehličky a deštníku na operačním stole? Rozdíl ale je, že tohle funguje, je to neznámé, zatím ještě nezařazené, neprozkoumané. A tím vzrušující."

(Jiří M. Špičák, Newmusic)

"...Originální balení počinu toto vše povyšuje na vzácný artefakt, který na první poslech není snadno uchopitelný a každý si musí najít svou cestu jeho vstřebání. "Humanomaly" je zvukově neohraničený zámek a ten se dá odemknout pouze klíčem hrůzností, jež denně plní stránky novin."

(Dan Hájek, Musicserver)

credits

released November 2, 2007

ress-02

Music by Sensus.

Artwork:
Monotypes by Pavlína Eisenhamerová.
Cover design by Simona Gleissnerová and David Rambousek.

tags

license

all rights reserved

about

Ressonus Records Czech Republic

ambient – glitch – experimental electronic music

contact / help

Contact Ressonus Records

Streaming and
Download help

Redeem code